Ürün Detay

Full Cone Sprey Nozul


  • Açıklama
  • Ürün Videosu
  • Yorumlar

Full Cone Sprey NozulİÇİ DOLU KONİK sprey nozullar dairesel sprey geometrileri ile standart yelpaze jet nozullara benzer şekilde geniş kullanım şekilleri vardır.. Dairesel spreyin tercih edildiği nozullar, geniş malzeme seçenekleri, debileri, bağlantı alternatifleri, sprey açıları ve aksesuarları nedeniyle çok yaygındır.  


Spreylenen sıvı İÇİ DOLU KONİK ve izdüşümü daire şeklinde bir sprey geometrisi şekli oluşturur. Daha geniş bir yüzeyi taradığı için, aynı debi ve basınçta çalışan yelpaze sprey nozullara göre vuruş etkileri düşüktür. 

Nozul çıkışında içi dolu konik spreyin oluşması, nozulun içine X-parçası veya S-parçası veya Delikli Disk yerleştirilerek sıvının nozul içinde önce girdap hareketine dönüşmesi ve akabinde tam yuvarlak orifisten spreylenmesi ile gerçekleşir. 

Geniş alan tarama özellikleri ile gaz yıkama, soğutma, toz bastırma, toz kontrolü, yüzey soğutma, yangınla mücadele, durulama, klorlama, kükürt giderme, gaz şartlandırma, tuzlu sis uygulamaları ile buna benzer birçok proseste kullanılır.

 


İÇİ DOLU KONİK SPREY - ÜSTTEN BESLEMELİ – KARE SPREY ATIŞ

İçi dolu konik sprey nozulları, orifis ve ağız kısmının özel işlenmesi ile oluşan spreyin isdüşümünün KARE'ye ve sprey geometrisi ise PIRAMID şekline çevrilebilir. Sprey formu piramid şeklinde olup, sprey yüksekliğinin arttırılması veya azaltılması durumunda, kare izdüşümü saat veya tersi yönünde dönmeye başlar. Sprey formunun kenarları düz ve keskindir. Bu nedenle, bu tip nozulları kullanma durumunda yükseklik ve yerleştirme dikkatlice hesaplanmalıdır. En geniş kullanım yerleri kalıp içine kimyasal spreylemedir.