Ürün Detay

Tank Yıkama Nozulu


  • Açıklama
  • Ürün Videosu
  • Yorumlar

TANK YIKAMA NOZULLARI


Tank yıkama nozulları, en temel sabit yıkama toplarından, kendi ekseni etrafında dönerek 360 derece yıkama yapabilen modellere kadar çeşitleri bulunur. Prosese uygun seçilmiş tek bir tank yıkama nozulu ile küçük bir meyve suyu şişesini veya 80 metre çaplı dev bir tankı yıkayabilirsiniz. Nozul kendi ekseni etrafında dönerken, yağlama- kayganlaştırma otomatik oluşur bu sayede uzun dönemli bakıma ihtiyaç duymayan çalışma imkanı sağlanır.

90,180, 270, 360 derece standart spreyleme açıları tank yıkama proseslerinin tamamına yakınına çözüm sağlarken standart AISI 316L malzeme ile gıda sanayinin talep ettiği hijen kuralları karşılanır. Bazı tank yıkama nozul modellerinde, özel dizayn çabuk bağlantı alternatifleri sunulur. Bu bağlantıların en önemli özelliği tam yalıtımlı olup bakteri üretimini engelleyecek biçimde tasarlanmış olmasıdır.

Yüksek vuruş etkili su jeti sayesinde, yıkama, durulama, sıyırma, dezenfekte yapılabilir, tankın iç çeperleri 360 derece küresel olarak taranabilir.

Sabit yıkama topları, motorize (tahrikli) yıkama nozulları, kendi ekseni etrafında dönebilen tank yıkama nozulları olarak 3 temel grubu vardır.

 

Tank yıkama nozulları olarak 3 temel grubu vardır:

Motorize Tahrikli Yıkama Nozulları

Sabit Yıkama Topları

Kendi Etrafında Dönebilen Tank Yıkma Nozulları

 

Boyutu büyük olan tankların, kazanların ve siloların etkin bir biçimde yıkanması için ürünler teknoloji ile birlikte her gün gelişiyor.  Çalışma basınç aralığındaki tutarlı çarpma etkileri sayesinde en zorlu yapışkan kalıntıları bile temizleyen tank yıkama nozulları, 30m çaplarına kadar tankların yıkanmasında yardımcı olur.  Tank yıkama nozulları mümkün olan tüm kesintisiz ve yoğun akışını sağlamaktadır. Özel olarak tasarlanan iç geometri sistemi ile sudaki türbülansı azaltarak akış entegrasyonunun daha geliştirilmesine olanak sağlar. Sağladığı daha iyi akış entegrasyonu çarpma şiddetini ve temizlemedeki etkinliğini arttırır. Eksenleri etrafında 360 derece dönen nozullar, çapraz oluşturarak tankların tüm iç yüzeylerini kaplar. İstek ve talep üzerine özelleştirilen nozullar yüksek entegrasyonlar ve konsantrasyonlu kimyasal çevrimleri için ya da düşük basınçlı yüksek seviyedeki debili yıkamak için kullanılabilir